SRT Viper nie dla Europejczyka

Chrysler, będący właścicielem Dodge'a, ogłosił, że SRT Viper nie będzie oferowany w Europie. Fanom amerykańskiej motoryzacji pozostaje zatem wybór nowej Corvette Stingray, która zawita do wybranych salonów Chevroleta na Starym Kontynencie

Vipera od Ameryki nie dostaniemy. Corvette - owszem

To właśnie decyzja General Motors dawała fanom SRT Vipera nadzieję na to, że i to auto trafi na wybrane europejskie rynki. Tak się jednak nie stanie. W Stanach Zjednoczonych samochód będzie kosztował niespełna 100 tys. dol. Po doliczeniu lokalnych podatków cena mogłaby się okazać zbyt wygórowana dla europejskiego klienta, przez co Viper mógłby się nie spotkać z odpowiednim zainteresowaniem. Przyczyną jest również 8.4-litrowy silnik V10, który drzemie pod maską auta i który do pracy potrzebuje znacznych ilości paliwa, zdecydowanie tańszego za Oceanem.

Kilka ciekawostek. Podwozie nowego Vipera jest o 50 proc. sztywniejsze niż w poprzedniku, a całe auto waży o 45 kg mniej niż jego poprzednia generacja. Po raz pierwszy w tym samochodzie montowany będzie system ESP. Warto przypomnieć, że pierwsza generacja nie posiadała nawet systemu ABS.

>>> Dwuletnie muscle cary za 100 tys. zł <<<

Podstawowa wersja nowego Vipera kosztuje w Stanach Zjednoczonych 97 395 dol. Za lepiej wyposażoną odmianę GTS trzeba zapłacić 120 395 dol.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.