MP4-12C Spider Terso od FAB Design - jeden z dziesięciu

Pakiet do McLarena MP4-12C od FAB Design to tuning kompletny - nowe "body", mniejsza masa i dodatkowy zaprzęg koni mechanicznych. Pierwszy egzemplarz brytyjskiego bolidu po szwajcarskim tuningu właśnie ujrzał światło dzienne

McLaren P1 - więcej szczegółów

Oficjalna premiera auta odbędzie się na zbliżającym się Salonie Samochodowym w Tokio. Wybór miejsca premiery nie jest przypadkowy - w ostatnim czasie szwajcarski tuner notuje znaczny wzrost zainteresowania swoimi autami wśród azjatyckiej klienteli. I to właśnie do niej trafi pierwszy z dziesięciu egzemplarzy zmodyfikowanego MP4-12C Spider.

Tuning wizualny jest kompletny. Drapieżne "body" wykonano z kompozytów węglowych, co pozwoliło obniżyć masę auta o około 40 kg. Auto jest teraz szersze o 10 cm. Jaki jest zmodyfikowany McLaren, każdy widzi. Przejdźmy zatem do tego, co znajduje się za plecami kierowcy.

>>> Ferrari za 150 tys. zł? Proszę bardzo <<<

Standardowy silnik o mocy 625 KM zyskał nową elektronikę sterującą. O zwiększenie zaprzęgu koni mechanicznych zadbał też nowy układ wydechowy. Modyfikacje pozwoliły wykrzesać z 3.8-litrowego V8 aż 680 KM. Wzrósł też maksymalny moment obrotowy - z 600 do 715 Nm. Wszystkie te zabiegi pozwalają na osiąganie setki w 3 sekundy i rozpędzanie się maksymalnie do 343 km/h. FAB Design nie podał jeszcze ceny pakietu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.