Pierwsze oficjalne wizualizacje nowego BMW M3?

Brytyjski "Car Magazine" twierdzi, że dotarł do pierwszych wizualizacji nowego BMW M3, które wyciekły z bawarskiego biura projektowego. W artykule "7 tajemnic, których BMW nie chciałoby tobie zdradzić" opisano wszystko, co na temat auta wiadomo

Wygląda na to, że polska wizja M3 była zbliżona do oryginału

Koncepcyjna wersja auta ma zadebiutować na tegorocznym Salonie Samochodowym we Frankfurcie. Studyjne M3 ma się tylko nieznacznie różnić od wersji produkcyjnej. Tę BMW przywiezie i po raz pierwszy oficjalnie zaprezentuje na targach w Genewie w 2014 roku. Sprzedaż auta w Europie ma ruszyć latem tego samego roku. Ceny są na razie nieznane.

Pod maskę nowego M3 trafi 3-litrowy silnik z sześcioma cylindrami ustawionymi w rzędzie. W pracy pomogą mu dwie turbosprężarki, dzięki czemu auto osiągnie moc 450 KM. Dzięki użyciu lekkich materiałów, samochód ma ważyć około 1 500 kg. Jak pisze "Car Magazine" - to ma być najbardziej zaawansowane techniczne M3 w historii. Tym samym mianem można było określić każdą nową generację modelu, dlatego to stwierdzenie nic nam nie wyjaśnia.

>>> Używane BMW M3 nie należy do najtańszych <<<

Jeśli doniesienia brytyjskiego magazynu okażą się prawdziwe, w najbliższym czasie możemy się spodziewać oficjalnego oświadczenia BMW w tej sprawie. Na nowe zdjęcia przyjdzie nam jeszcze jednak poczekać.

Źródło: CarMagazine

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.