Dwa nowe koncepty Qorosa w Genewie

Chińsko-izraelska marka nie próżnuje. Po przedstawionym niedawno modelu GQ3 zapowiedziała, że w Genewie pokaże kolejne dwa koncepty

Chińskie podróbki - tandeta czy okazja?

Szczegółów jeszcze nie znamy. Jedyna wizualizacja, opublikowana przez Qorosa, każe przypuszczać, że obie nowości zostaną oparte na znanym już modelu GQ3. Chińsko-izraelska marka szykuje jego dwie kolejne odmiany nadwoziowe - crossovera i kombi. Ten pierwszy zostanie wyposażony w napęd hybrydowy. Oficjalna premiera studyjnych jeszcze aut odbędzie się na marcowym Salonie Samochodowym w Genewie.

Qoros obiecuje, że nowości - podobnie jak model GQ3 - zostały stworzone "na europejskim poziomie" i nie mają nic wspólnego z chińskimi autami, które nie przechodzą testów zderzeniowych, organizowanych przez Euro NCAP (zapewnia nawet, że jego auta będą mogły się pochwalić kompletem gwiazdek). Nad konkurentami z Japonii, Korei Południowej i ze Starego Kontynentu mają mieć jedną podstawową przewagę - atrakcyjną cenę, która nie wpłynie jednak na ich jakość.

>> Nowy Qoros czy używana Jetta? Ceny już od... <<

Marka na rynku europejskim zadebiutuje na przełomie 2013 i 2014 roku. Jeśli jej zapewnienia się sprawdzą, może sporo namieszać.

Więcej o: