Mazda i Fiat potwierdziły wspólną budowę nowego roadstera

Mazda i Fiat ogłosiły dzisiaj podpisanie ostatecznej umowy, w oparciu o którą do gamy japońskiej i włoskiej marki dołączą nowe roadstery. Samochody będą produkowane w zakładzie Mazdy w Hiroshimie w Japonii

TOP 10 | Motoryzacyjne bliźniaki

Umowa potwierdza wcześniejsze doniesienia o budowie wspólnego auta przez Fiata i Mazdę. Jej owocem będzie kolejna generacja MX-5 i zupełnie nowy roadster Alfy Romeo. Samochody będą się różniły silnikami i wyglądem. Cała reszta będzie tożsama.

Nowy roadster Alfy Romeo mógłby otrzymać nazwę Duetto. Jakby nie patrzeć, to bardzo dobra wiadomość. Z jednej strony, może oznaczać bezpośrednie odwołanie do pięknego kabrioletu z końca lat sześćdziesiątych. Z drugiej, że nadwozie auta będzie wzorowane na zjawiskowym prototypie 2uettottanta, zaprezentowanym dwa lata temu z okazji 100-lecia włoskiej marki (właśnie ten model możecie podziwiać w galerii).

Pod maskę nowej Alfy Romeo może trafić turbodoładowany silnik o pojemności 1750 cm3 , dobrze znany z kilku współczesnych modeli włoskiej marki. Motor ten można ponoć bez większego ryzyka podkręcić do 250 KM. Jednak nawet mniejszy potencjał będzie w stanie dostarczyć mnóstwo frajdy. Dzięki szerokiemu zastosowaniu aluminium oraz stali o bardzo wysokiej wytrzymałości, masa auta ma wynosić nieco ponad 1000 kg. Moc będzie przekazywana na tylne koła za pośrednictwem sześciostopniowej przekładni ręcznej lub sześciobiegowego, dwusprzęgłowego automatu, którego przełożenia będzie można zmieniać łopatkami umieszczonymi przy kierownicy.

>>> Mazdy MX-5 w dobrej cenie <<<

Nowa generacja Mazdy MX-5 ma zostać zaprezentowana w 2014 roku. Bazujący na niej model Alfy Romeo zadebiutuje rok później.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.