Europejczycy pokochali nowego Golfa

Volkswagen poinformował, że Europejczycy złożyli już ponad 100 tys. zamówień na nowego Golfa. Jak widać, popularność niemieckiego kompaktu nie spada. A Niemcy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa

Greenpeace o nowym Golfie: "Jest kulawy i rozczarowujący"

Volkswagen Golf to najważniejszy model w historii niemieckiej marki. Od czasu debiutu pierwszej generacji, sprzedano prawie 30 mln egzemplarzy tego auta. Od lat Golf jest najczęściej kupowanym samochodem na Starym Kontynencie. I wszystko wskazuje na to, że najbliższe lata tego nie zmienią.

Nowa generacja Volkswagena Golfa była jedną z najważniejszych premier ubiegłego roku. Odbiła się szerokim echem nie tylko wśród fanów motoryzacji, ale i wśród klientów zainteresowanych zakupem samochodu kompaktowego. Już w dniu premiery było jasne, że auto powtórzy sukces swoich poprzedników. W porównaniu z poprzednią generacją modelu, nowy Golf wizualnie nie przeszedł rewolucji. Pozory jednak mylą - Golf VII to zupełnie nowy kompakt.

>>> Volkswagen Golf za niecałe 5 tys. zł? Mamy ponad 200 ogłoszeń <<<

Jeszcze w tym roku ofertę kompaktowego Volkswagena poszerzy wersja Variant (kombi) oraz GTI, co powinno przełożyć się na jeszcze większe zainteresowanie tym autem. Szczególnie ważna - ze względu na klienta flotowego - odmiana kombi dołączy do gamy w sierpniu. Jej premiera odbędzie się na Salonie Samochodowym w Genewie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.