Mitsubishi ASX po faceliftingu - ceny

Do polskich salonów Mitsubishi wjeżdża odświeżone wcielenie małego crossovera. Ceny nowego ASX-a startują od 65 300 zł

Mitsubishi Outlander - pierwsza jazda

ASX jest globalnym rynkowym przebojem firmy Mitsubishi Motors. W 2012 roku był też najlepiej sprzedającym się modelem tej marki w Polsce. Mimo to, japoński producent postanowił nieco dopieścić popularnego crossovera. Co się zmieniło?

Z zewnątrz auto można poznać m.in. po przeprojektowanych zderzakach, nowych reflektorach oraz niedostępnym do tej pory, perłowo-białym kolorze. Poprawiła się też jakość materiałów w kabinie pasażerskiej, a na listę wyposażenia trafiły nowe wzory tapicerki. Zmienił się także wygląd kierownicy, a zamiast obrotowego przełącznika zastosowano przycisk aktywacji napędu na wszystkie koła (AWC). Nowy ASX otrzymał również nowy odtwarzacz CD/MP3, a stacja Rockford Fosgate oraz multimedialny system MMCS kuszą klientów odświeżonym wyglądem.

>> Ile kosztują używane ASX-y sprzed liftingu? <<

Warto też wspomnieć o zmianach niewidocznych na pierwszy rzut oka. Inżynierowie przekonstruowali tylne zawieszenie wielowahaczowe, dzięki czemu - jak zapewnia producent - w znaczący sposób poprawiła się stabilność pojazdu oraz komfort jazdy. Auto otrzymało też skuteczniejszy układ hamulcowy.

Klienci mogą wybierać spośród dwóch dostępnych silników, jednego benzyniaka i jednego turbodiesla. Jednostka benzynowa ma pojemność 1,6 litra, rozwija moc 117 koni mechanicznych i współpracuje z pięciostopniową skrzynią ręczną. 150 koni mechanicznych oferuje wysokoprężne 1.8, które występować będzie w tandemie ze skrzynią sześciobiegową. Napęd na wszystkie koła dostępny jest wyłącznie dla aut z dieslem.

Jeśli oferta wydaje się Wam kusząca, nie warto czekać z decyzją o zakupie. Podane ceny są bowiem cenami promocyjnymi i będą obowiązywać tylko do końca stycznia. Po tym czasie, z pewnością wzrosną.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.