Salon Detroit 2013 | Acura MDX Concept

Podczas salonu w Detroit Acura przedstawiła MDX, Concept crossovera mającego konkurować z Lexusem RX

Acura MDX zadebiutowała po raz pierwszy w 2001 roku. Jej technicznym kuzynem od początku jest Honda Pilot. Oba samochody zaprojektowano z myślą o rynku amerykańskim. Podczas tegorocznego salonu NAIAS w Detroit Acura pokazała prototyp trzeciej już generacji MDX-a.

Nowa amerykańska Honda Accord

Acura ma ostatnio zwyczaj prezentowania swoich prototypów w formie mocno zbliżonej do produkcyjnej. Nie inaczej jest z MDX-em. Widać, że podobnie, jak Honda CR-V, nowa Acura nie wyważa drzwi i wygląda jak rozwinięcie poprzednika. Projektanci postawili na lepsze właściwości jezdne, na które ma mieć wpływ obniżone o 1,5 cala (ok. 3,5 cm) nadwozie.

Podczas gdy konkurencja sukcesywnie wprowadza do oferty mniejsze silniki wspomagane doładowaniem, Acura pozostaje póki co przy mocy czerpanej z wolnossących jednostek. Pod maską Acury MDX pracuje silnik V6 3.5 o mocy 310 KM. Wyposażono go w bezpośredni wtrysk paliwa i system VCM (Variable Cylinder Managemant). Standardowo napęd będzie przenoszony na przednie, a za dopłatą na wszystkie cztery koła za pośrednictwem układu SH-AWD.

Wersja produkcyjna zadebiutuje pod koniec tego roku, a jej produkcja będzie się odbywać w fabryce Hondy w Ontario w Kanadzie.

>>> Luksusowy SUV Hondy: Acura MDX - ogłoszenia <<<

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.