Salon Detroit 2013 | Hyundai HCD-14 Genesis

HCD-14 to zwiastun drugiej generacji doskonale przyjętego na rynku modelu Genesis. Warto przyjrzeć się prototypowej limuzynie, gdyż zwiastuje nowy język stylistyczny modeli premium Hyundaia

Chociaż Genesis drugiej generacji jest już prawie gotowy, to producent testuje samochody jeszcze w pełnym kamuflażu. O wyglądzie tego modelu więcej dowiemy się z prototypu HCD-14.

Projekt powstał w centrum stylistycznym Hyundaia w Kalifornii, teoretycznie jest więc on dostosowany do gustów amerykańskiego klienta. Bryła nadwozia zamiast trzech ma tylko dwie bryły ukształtowane w formę eleganckiego fastbacka. Najbliższy pod względem kształtu są Audi A5 Sportback i Audi A7. Ten kształt zostanie przeniesiony do modelu seryjnego, podobnie jak przedni grill z charakterystycznymi poziomymi poprzeczkami. Ma to być nowy znak rozpoznawczy modeli premium Hyundaia, do której to grupy producent zalicza rodzinę Genesis (limuzyna i coupe) oraz reprezentacyjnego Equusa.

Ważną wskazówką co do przyszłych modeli jest też eleganckie, ale okrojone z nadmiaru przycisków i paneli sterowania wnętrze. Chodzi o to, by nie rozpraszać niepotrzebnie kierowcy, którego zadaniem ma być skupienie się na prowadzeniu auta.

A jazda powinna być przyjemna. Pod maską pracuje 5-litrowy silnik V8 (Tau) z bezpośrednim wtryskiem paliwa i układem zmiennych faz rozrządu D-CVVT, współpracujący z ośmiobiegową skrzynią automatyczną.

>>> Hyundai Genesis - koreańskie coupe o gorącej krwi <<<

Nowy Hyundai Genesis trafi na rynek amerykański pod koniec tego roku. Oficjalna premiera będzie zatem mieć miejsce najprawdopodobniej podczas salonu w Los Angeles.

Więcej o:
Copyright © Agora SA