Salon Detroit 2013 | Infiniti Q50

Tuż przed oficjalną premierą, do sieci wyciekły oficjalne zdjęcia Infiniti Q50. Musimy przyznać, że auto prezentuje się naprawdę apetycznie

Infiniti LE Concept

>> Używane Infiniti G35 już od... <<

Jest to pierwszy model w portfolio japońskiego producenta, który otrzymał zupełnie nowe nazewnictwo (patrz: Infiniti zmienia nazewnictwo ). Infiniti Q50 to następca serii G, a więc konkurent BMW serii 3, Audi A4 czy Mercedesa Klasy C. Póki co, nie znamy szczegółów nowego modelu - auto zadebiutuje najprawdopodobniej jeszcze dziś, w ramach samochodowego salonu w Detroit. Możemy za to pokazać Wam pierwsze zdjęcia nowego sedana z Japonii, które kilka godzin temu wyciekły do sieci.

Nieoficjalnie mówi się, że Infiniti Q50 otrzyma dwa warianty benzynowego V6 (zwykłej i hybrydowej) o pojemności 3,7 litra, a na rynku europejskim będzie też można zamówić je z oszczędnym, wysokoprężnym 2.1 Mercedesa. Niewykluczone, że w przyszłości Infiniti zaprezentuje również sportowy wariant z dopiskiem IPL, w którym pod maską pracować będzie silnik benzynowy wzmocniony turbosprężarką. Niebawem powinniśmy poznać wszystkie szczegóły na temat Q50.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.