Super Lamborghini trafi do produkcji

Został zaprezentowany w 2010 roku na salonie w Paryżu. Teraz Lamborghini Sesto Elemento  trafi do produkcji seryjnej

Za co kochamy włoską motoryzację?

Sesto Elemento powstał po to by pokazać światu jak Lamborghini fenomenalnie radzi sobie z  karbonem. Auto rozbudziło zainteresowanie klientów i niedługo po salonie w Paryżu zaczeli dopytywać się o możliwość zakupu, a że klient nasz pan Lamborghini postanowiło wyprodukować 20 egzemplarzy tego modelu. jest jednak jeden mały haczyk. Sesto Elemento nie otrzyma homologacji drogowej, tak więc przyszli właściciele będą mogli poruszać się nim tylko po torach wyścigowych i niepublicznych drogach.

>> Ile za używane Lamborghini? <<

Ten model Lamborghini ma duży potencjał do zabawy za kółkiem. Karoseria, chassis i elementy wnętrza zbudowane są głównie z karbonu, a to zapewnia niską masę własną. Lambo waży zaledwie 999 kg. Oszczędzano wszędzie gdzie się da. Układ wydechowy wykonany jest z materiału używanego do lotów w kosmos - Pyrosic, który produkowany jest wyłącznie przez Pyromeral Systems z Francji. Sesto napędzane jest 5,2 litrowym V10 z modelu Gallardo 570-4 Superleggera. Moc 570 KM, maksymalny moment obrotowy 540 Nm.

Napęd przenoszony jest na cztery koła za pośrednictwem zautomatyzowanej sześciobiegowej skrzyni. W idealnych warunkach lamborghini obiecuje przyspieszenie do setki w czasie 2,5 sekundy i prędkość maksymalną 320 km/h.

Auto produkowane będzie ręcznie w nowym zakładzie Pre-Series-Center, który znajduje się naprzeciwko montowni prototypów. Ceny jeszcze oficjalnie nie podano. Prawdopodobnie będzie się wahać w okolicy 2 milionów euro

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.