WOŚP 2013 - aukcje motoryzacyjne

Już jutro, 13 stycznia po raz 21 w całej Polsce zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, w tym roku dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej dla seniorów

W tym roku na licytację wystawiono m.in. pokazowy bolid Renault, który został przekazany na rzecz WOŚP przez Renault Polska, Partnera Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jest to show-car w barwach zespołu Renault F1 Team z 2010 roku. Robert Kubica jeździł tak wymalowanym bolidem podczas Roadshow na torze w Poznaniu oraz zdobył swoje pamiętne miejsca na podium w GP Monako i Belgii. Bolid nie posiada silnika i nie będzie można nim poszaleć po torze, ale chętnych na niego nie brakuje. Licytacja startując od 100 zł osiągnęła kwotę 33 100 zł! Jej zakończenie nastąpi 21 stycznia.

Jak co roku, również Automobilklub Polski organizuje Moto Orkiestrę na warszawskim Bemowie. Warto się wybrać, bo będzie można spotkać kierowców rajdowych m.in. Kajetana Kajetanowicza, Leszka Kuzaja, Zbyszka Steca, Filipa Nivette, Piotra Maciejewskigo, Pawła Tomaszka, Magdalenę Wilk oraz zespoły Team Recykl, MotoMc Radzymin i Cross Team Stare Babice. W programie m.in. akademia jazdy, drift, kącik dla dzieci i pokazy motocyklowe. Start o 10:00.

Bolid F1Bolid F1 Bolid F1 Bolid F1

Natomiast o godzinie 19:00 rozpocznie się piąta rajdowa impreza Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Makowie Podhalańskim. Swój udział zapowiedziało 24 gości. Będzie m.in. Mistrz ADAC Volkswagen Polo Cup 2009 i II Wicemistrz ADAC Volkswagen Scirocco R Cup 2010 Maciej Steinhof ,Karol Basz z Kart Teamu utworzonego przez Roberta Kubicę, Damian Łata (Mitsubishi Lancer evo IX), drugi Wicemistrz Polski grupy N w Wyścigach Górskich 2012. Będzie również gość specjalny: Giovanni Bernacchini, pilot Nassera Al-Attiyah (zwycięzcy Rajdu Dakar 2011). Po więcej szczegółów zapraszamy tutaj .

Również we Wrocławiu odbędzie się kolejna edycja "Moto - Orkiestry", która jest organizowana tradycyjnie przez Towarzystwo Miłośników Sportu Motorowego "SPARTA" Wrocław. Info tutaj

Rajdowe Opole też gra dla WOŚP. Automobilklub Opolski w Centrum Handlowym Karolinka organizuje ogólnodostępną imprezę dla kierowców amatorów. Każdy posiadacz pojazdu może w tym dniu sprawdzi swoje umiejętności i technikę jazdy w rywalizacji na dwóch próbach sprawnościowych.

W Toruniu zaproszenie przyjął Marcin Gagacki, zawodnik Oponeo Motorsport / TVP Bydgoszcz (Mitsubishi Lancerem Evo IX). Do wylicytowania będą dwa przejazdy z rajdowym mistrzem, na torze "Jordanki".

Maciej SteinhofMaciej Steinhof Maciej Steinhof Maciej Steinhof

Automobilklub STOMIL w Dębicy organizuje na parkingu przed bramą stadionu Igloopolu przy ul. Piłsudskiego II Dębicką Motoorkiestrę, czyli SuperOes dla kierowców amatorów, z którego dochód zostanie przeznaczony na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Moto Orkiestra XXI Finału WOŚP również w Krakowie. Główne atrakcje to m.in. licytacja przejazdów z mistrzami kierownicy, pokazy driftu samochodowego, spektakularne symulacje wypadków drogowych, wystawa zabytkowych motocykli, pokaz sprzętu policji drogowej, parada motorowa, koncerty oraz wiele, wiele innych. Wszystko to odbędzie się pod hotelem Forum, centrum M1 oraz na Rynku Głównym.

Inne ciekawe aukcje:

Lot samolotem CASA C-295M

Dzień z Załogą Bingo Airways

Misja śmigłowcowa na SW-4

Wizyta we Wstajesz i Wiesz z Jarosławem Kuźniarem

Aukcja lokomotywy wąskotorowej LYD2

Godzinna jazda równiarką

Więcej o: