Volkswagen Golf CC w drodze?

Volkswagen Golf CC ma być liftbackiem o sportowej linii. To będzie odpowiedź Volkswagena na Mercedesa CLA. "Auto Express" donosi, że debiutu nowego modelu można się spodziewać w 2015 roku

Volkswagen CC R-Line dostępny w Polsce

Golf CC - bo tak ma się nazywać auto - będzie usportowioną wersją Jetty. Ze względu na rodzaj nadwozia (pięciodrzwiowy liftback) ma być od niej nie tylko ładniejszy, ale i praktyczniejszy, choć można się spodziewać, że "ścięty" w tylnej części dach ograniczy nieco przestrzeń nad głowami pasażerów.

Golf CC będzie kolejnym autem koncernu Volkswagen AG opartym na płycie podłogowej MQB. Głównym rynkiem zbytu mają być Stany Zjednoczone i Chiny, ale auto trafi zapewne również do europejskich salonów niemieckiej marki. "Auto Express" donosi, że samochód (przez próbę wypozycjonowania go nieco wyżej od Golfa i Jetty) będzie dostępny wyłącznie z mocniejszymi silnikami, zarezerwowanymi dla kompaktowego Volkswagena.

Choć Volkswagen oficjalnie nie potwierdził doniesień o nadchodzącym nowym modelu, to już spekuluje się na temat jego mocniejszych odmian. Chodzi nie tylko o wersję GTI, ale również topową, oznaczoną literą R. Na razie nie wiadomo, jaką mocą miałyby one dysponować.

>>> Ile trzeba zapłacić za najpopularniejsze auto w Europie? <<<

Przy okazji doniesień o Golfie CC, podkreśla się, że będzie on konkurentem dla nadchodzącego Mercedesa CLA. Trudno jednak sobie wyobrazić, aby auto marki, której motto brzmi "Das Auto", mogło konkurować z klasą premium - inne oczekiwania klientów, ceny i prestiż oraz potencjalny odbiorca. Można uznać, że Volkswagen CC ma być odpowiedzią na najnowsze dziecko Mercedesa, choć na pewno nie będzie jego bezpośrednim rywalem.

Źródło: Auto Express

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.