Lexus IS SportCross powróci?

Dopiero co Lexus pokazał pierwsze oficjalne zdjęcia IS-a trzeciej generacji, a już pojawiły się informacje o kolejnej wersji nadwoziowej

Salon Detroit 2013 | Lexus IS F-Sport

Już dawno nowy model Lexusa nie spowodował długiej redakcyjnej dyskusji. Prawdą jest, że nowy IS nie każdemu musi się podobać, ale trudno przejść obok niego obojętnie. Atrapa chłodnicy przypomina kobiecy gorset, przednie lampy są bardzo oryginalne, zwłaszcza jak na samochód koncernu Toyoty, a tylne lampy doskonale wkomponowano w linie samochodu. Czy te cechy odziedziczą też inne odmiany nadwoziowe? Mamy nadzieję. Jeszcze nie mamy pewności jak będzie wyglądać pełna gama nowego IS-a, ale są już pierwsze informacje.

Na japońskiej stronie fanów Lexusa na Facebooku producent zapowiedział, że w przeciągu kilku dni pokaże IS SportCross (kombi) w nowej odsłonie. Przynajmniej tak wynika z komunikatu:

Pamiętacie IS SportCross z 2002 roku z praktycznym i stylowym nadwoziem i niezłymi osiągami? Czy odrodzi się w nowej generacji? Oglądajcie premierę na Facebooku za 6 dni, aby się przekonać - Lexus

Do tej pory obie generacje IS-a były oferowane w dwóch wersjach nadwoziowych, pierwsza jako sedan i kombi (SportCross), druga jako sedan i cabrio-coupe (CC). Jak będzie z trzecią generacją? Wiemy już jak wygląda sedan, zapowiedziano kombi, ale jest szansa jeszcze na trzecią odmianę. Po zaprzestaniu produkcji SC to IS CC jest jedynym kabrioletem w ofercie i prawdopodobnie Lexus utrzyma go w swojej gamie. Mile widziane byłoby też coupe, zrobione na wzór conceptu LF-CC. Wtedy Lexus miałby dużo większą szansę, by wywalczyć sobie mocną pozycję w segmencie premium.

>>> Lexus IS - japoński rywal BMW serii 3 <<<

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.