Polskie premiery 2013 | Kalendarz

Rok 2013 nie zapowiada się rewelacyjnie pod względem ilości premier. Można powiedzieć, że producenci raczej będą uzupełniać swoją ofertę o modele niszowe i nowe wersje silnikowe. Ale wśród nowości znajdziemy trzecią generację Octavii, rodzinny minivan Fiata, czy najjaśniej błyszczącą gwiazdę ze Stutgartu - zupełnie nową S Klasę

W 2013 roku na rynku pojawi się kilka bardzo ciekawych samochodów. Już w styczniu do salonów sprzedaży trafi Mazda 6, której odważny wygląd sprawia, że wielu czeka na nią z niecierpliwością. Najbardziej obfitujący w premiery rynkowe będzie marzec. W tym miesiącu w salonach pojawią się całkiem nowe: Opel Adam, Skoda Octavia, Subaru Impreza, czy Toyota Rav4.

Bogactwo premium

Niemiecka trójka ma w zanadrzu całe spektrum modeli. Po bliższym przyjrzeniu się widać, że są to głównie sportowe wersje istniejących samochodów. BMW pokaże serię 4, ale spore nadzieje Bawarczycy wiążą też z nowym X5 i Serią 3GT. Dla Mercedesa z pewnością najważniejsza będzie premiera nowej S Klasy, jednak wszyscy z niecierpliwością oczekują oficjalnych zdjęć CLA, sportowego sedana spokrewnionego z A Klasą. Odpowiedzią na niego będzie Audi A3 sedan.

Polska specyfika

Kalendarz nowości w Polsce różni się od choćby niemieckiego. Range Rover, który za Odrą debiutuje w styczniu, w Polsce jest dostępny od grudnia zeszłego roku. Przesunięcia daty premiery to jednak nie jedyne różnice. Do naszego kraju trafiają samochody, których Niemcy, czy Francuzi kupić nie mogą. W salonach Citroena debiutuje właśnie ciekawy sedan C-Elysee, a od września będzie u nas można kupić nową generację Corolli (sedan). Mitsubishi postanowiło sprowadzić do nas model terenowy, bazujący na pickupie L200. Nazywa się Pajero Sport i będzie dostępny od marca. Z kolei Mitsubishi Mirage, który na rynku europejskim został ochrzczony imieniem Space Star (w Niemczech od marca) trafi do Polski dopiero jesienią.

Kliknij, aby powiększyć (plik xls)

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.