Infiniti FX Black and White

Infiniti przygotowało limitowana wersję specjalną modelu FX. Nazywa się Black and White i będzie oferowana tylko w Europie

Infiniti zmienia nazewnictwo

Klienci poszukujący wersji specjalnej Infiniti FX dwa lata temu mieli okazję, by kupić Sebastian Vettel Edition. Nie każdy jednak był skłonny zapłacić 120 tys. euro za ten samochód. Nic dziwnego, ceny pokazanej właśnie edycji Black and White zaczynają się od 64 570 euro i jest to kwota o wiele bardziej adekwatna do tego, co samochód oferuje.

Już sama nazwa Infiniti FX Black and White sugeruje, że wybór kolorów będzie mocno ograniczony. Klient będzie mógł zamówić limitowanego FX-a z lakierem Moonlight White lub Obsidian Black. Wyróżnikiem na zewnątrz będą 21-calowe koła, których kształt inspirowany był łopatkami turbiny.

Black and White bazuje na pakiecie wyposażenia S Premium, ale w wyposażeniu seryjnym znalazło się kilka dodatków. Tapicerkę wykonano z wysokiej jakości, ciepłej w dotyku skóry anilinowej, a wyposażenie seryjne obejmuje systemy Around View Monitor (AVM) z czujnikami w rogach auta, nawigację HDD, inteligentny tempomat, czy aktywne zawieszenie Continuous Damping Control (CDC).

Infiniti FX Black and White powstanie w liczbie 500 sztuk i będzie oferowany na 20 rynkach Europy. Jest to prawdopodobnie ostatnia seria limitowana przed planowaną zmianą nazewnictwa modeli tej marki.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.