Bestsellery ze Stanów Zjednoczonych

W Polsce rządzi Skoda z Octavią i Fabią, Opel z modelem Astra i Toyota Yaris. A w USA? Oto dziesięć modeli aut, które Amerykanie w ubiegłym roku kupowali najchętniej

Za co kochamy amerykańską motoryzację?

Gdy w Europie widmo kryzysu ekonomicznego zaczyna odciskać coraz większe piętno na producentach aut, w Stanach Zjednoczonych popyt na nowe samochody rośnie jak na drożdżach. W ubiegłym roku sprzedano tam niemal 14,5 miliona aut osobowych i ciężarówek. To o ponad 13 procent więcej niż w roku 2011. Które modele sprzedawały się najlepiej?

>> Hit z USA w polskim komisie. Cena? <<

Chyba nikogo nie dziwi pierwsza pozycja w rankingu. Od lat liderem sprzedaży w USA jest pikap Forda z serii F. I to z jaką przewagą! Drugiego w rankingu Chevroleta Silverado, dzieli od Forda liczba niemal 230 tys. sprzedanych egzemplarzy. Na trzecim miejscu uplasowała się Toyota z modelem Camry, od dawna jeden z najpopularniejszych samochodów w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Z wyników sprzedaży w 2012 roku zadowolona może być też Honda, która w rankingu bestsellerów ma aż trzy modele.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.