Peugeot 2008 - oficjalne zdjęcia

Peugeot udostępnił pierwsze zdjęcia nowego crossovera. Model 2008 będzie konkurować między innymi z Nissanem Jukiem

Peugeot 3008 po faceliftingu | Galeria

Miejski crossover ze stajni Peugeota, w studyjnej formie, zadebiutował podczas ubiegłorocznego salonu samochodowego w Paryżu. Dziś możemy podziwiać auto w wersji produkcyjnej. Naszym zdaniem, nowy konkurent ekscentrycznego Juke'a prezentuje się całkiem apetycznie.

>> Ile kosztuje używany Nissan Juke? <<

Jak łatwo się domyślić, samochód zbudowano na bazie modelu 208. Od swojego protoplasty, odróżnia się między innymi za sprawą zwiększonego prześwitu, zmienionych zderzaków z kontrastującymi wstawkami z czarnego plastiku i dodatkowymi elementami ochronnymi oraz czarnymi nakładkami na progi. Podczas gdy tylne lampy swoim kształtem wyraźnie nawiązują do tych z 208-ki, pas przedni - z gustownym, trapezoidalnym grillem i ciekawie zaprojektowanymi reflektorami - to już znaki rozpoznawcze nowego crossovera.

Póki co, nie znamy szczegółowych danych technicznych modelu 2008. Wiemy jedynie, że auto mierzy 416 centymetrów długości, a pod maskę trafią najnowsze jednostki napędowe Peugeota. W ofercie znajdzie się między innymi wysokoprężne e-HDi oraz 3-cylindrowy motor benzynowy. Na stronach brytyjskiego magazynu Autocar możemy także przeczytać, że miejski crossover występować będzie wyłącznie w wersji z napędem na przednią oś.

Peugeot 2008 będzie początkowo produkowany we Francji (Mulhouse), a następnie w Chinach (Wuhan) i Brazylii (Porto Real). Oficjalnie zadebiutuje podczas marcowych targów w Genewie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.