Toyota GT86 od Gazoo Racing

Mówi się, że Toyocie GT86 brakuje pazura. Wersji przygotowanej przez Gazoo Racing, zadziorności raczej nie będzie można odmówić

Nowa reklama Subaru BRZ to prawdziwy majstersztykNowa reklama Subaru BRZ to prawdziwy majstersztyk Fot. Subaru | Nowa reklama Subaru BRZ to prawdziwy majstersztyk Bardzo gorąca reklama Subaru BRZ

Skąd ta pewność? Po pierwsze, tuner od lat współpracuje z Toyotą tworząc iście ekstremalne wersje modeli, najczęściej przeznaczonych do sportu. Po drugie, to nie pierwsza już modyfikacja GT86 przygotowana przez Gazoo.

>> Używana Toyota Celica już od... <<

Podobnie jak w poprzedniej, pod maskę trafił mocno wysilony silnik, podkręcony zarówno przez kompresor jak i turbosprężarkę. Wspólnie wyciskają one z 2-litrowego boksera moc 330 koni mechanicznych i 431 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Aby ułatwić kierowcy zapanowanie nad nowym potencjałem, inżynierowie z Gazoo Racing uzbroili japońskie coupe zupełnie nowe zawieszenie, nową szperę oraz skuteczniejszy układ hamulcowy, a w kabinie zagościły sportowe kubły.

Auto wyróżnia się też za sprawą zadziornego pakietu aerodynamicznego oraz kilku zupełnie nowych elementów nadwozia. Sportowe coupe otrzymało między innymi nowe reflektory i tylne lampy. Czy ładniejsze od oryginalnych podzespołów? Zdecydujcie sami.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.