Camaro z siedmiolitrowym V8?

Kilka dni temu, do sieci wyciekł ciekawy dokument, z którego wynika, iż niebawem pod maskę Camaro trafi nowy, mocny silnik

45 lat Chevroleta Camaro

Chodzi o siedmiolitrowe, wolnossące V8 o oznaczeniu LS7. Silnik ten znany jest przede wszystkim z Corvette Z06. Pod maską amerykańskiego sportowca rozwija moc 512 koni mechanicznych oraz 637 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Używane Camaro? Wybór jest ogromny

Konstrukcja Camaro nie powinna mieć problemu z "udźwignięciem" takiego potencjału. Wszak w gamie modelu znajduje się jeszcze mocniejszy wariant, oznaczony symbolem ZL1. Topowa odmiana Camaro napędzana jest turbodoładowanym V8 o pojemności 6,2 litra i mocy 550 KM.

LS7 nie jest najnowszą konstrukcją. Silnik ten zaprezentowano bowiem w 2006 roku. Można się zatem spodziewać, że - przy okazji debiutu pod maską Camaro - jednostka zostanie przez amerykańskich inżynierów nieco odświeżona.

Po co Chevrolet wprowadza nową mocną wersję modelu? Nie wiemy. Do tej pory bowiem, żaden przedstawiciel amerykańskiej firmy nie zdecydował się skomentować tej informacji. Być może chodzi o wypełnienie luki między wspomnianym ZL1, a znacznie słabszą wersją SS (426 koni mechanicznych).

Więcej o:
Copyright © Agora SA