Mercedes CLA na oficjalnych zdjęciach | Galeria

W styczniu, podczas salonu w Detroit, Mercedes zaprezentuje zupełnie nowy model - CLA. Do sieci wyciekły pierwsze oficjalne zdjęcia auta

Mercedes Concept Style Coupe. Galeria zdjęć oraz wideo

>> A-klasę można kupić naprawdę tanio <<

Zapowiedzią nowego sedana ze Stuttgartu był studyjny Concept Style Coupe, którym Mercedes pochwalił się podczas kwietniowych targów w Pekinie. Jak to zwykle bywa w przypadku prototypów, projektantów ograniczała wyłącznie własna wyobraźnia. Efektem ich pracy był wyjątkowo wytworny, elegancki i nowoczesny sedan, do którego natychmiast przylgnął przydomek "baby CLS". Produkcyjna wersja, z oczywistych względów, już tak nie zachwyca, ale z pewnością znajdą się i tacy, którym auto przypadnie do gustu.

Chociaż w portfolio Mercedesa nowy model będzie pozycjonowany poniżej klasy C, jest od niego o o 47 mm dłuższy i 121 mm szerszy (oraz 47 mm niższy). CLA zbudowany jest na płycie podłogowej nowej A-klasy, z którą dzielić będzie dużą część podzespołów i dostępnych silników. Nowy sedan występować będzie w wersji z napędem na przednią lub obie osie. W przekazywaniu mocy na koła pośredniczyć będzie sześciostopniowa skrzynia ręczna lub opcjonalny, siedmiobiegowy automat.

We wrześniu przyszłego roku zadebiutuje ekstremalna odmiana modelu, przygotowana przez specjalistów z AMG, oferująca kierowcy moc 335 koni mechanicznych. Na początku jednak, klienci będą mogli wybrać jedną z trzech podstawowych jednostek benzynowych. Wszystkie wyposażone będą w system wtrysku bezpośredniego oraz turbodoładowanie. Najsłabsza rozwijać będzie moc 122, a najmocniejsza 211 koni mechanicznych. Trzy silniki Mercedes przygotował także dla zwolenników silników wysokoprężnych. Najbardziej oszczędna oferować będzie 109 koni mechanicznych, najmocniejsza - 170 KM.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.