Infiniti zmienia nazewnictwo

W przyszłym roku Infiniti wprowadzi nowe oznaczenia swoich modeli. Limuzyny będą nosiły oznaczenie Q, natomiast SUV-y QX - dla podkreślenia napędu na obie osie

Marka Infiniti została stworzona przez Nissana, by móc konkurować z Lexusem i wejść w lukratywny segment premium na rynku amerykańskim. Pierwszym modelem był Infiniti Q45 debiutujący w 1989 roku. Litera Q była oznaczeniem modelu, a liczba 45 odnosiła się do pojemności zastosowanego silnika V8. Ten system obowiązuje do dziś, ale już w przyszłym roku zostanie zastąpiony nowym.

Jak będą oznaczane nowe modele? Limuzyny i wywodzące się z nich modele pokrewne w postaci coupe i kabrioletu otrzymają nazwę składającą się z litery Q i liczby odpowiadającej pozycji modelu w gamie. I tak modele G sedan (G25, G37) zostaną nazwane Q50, G coupe i G kabriolet Q60, a największy obecnie M sedan (M25, M37, M56, M35h oraz M30d) Q70.

SUV-y Infiniti otrzymają podobne oznaczenia. Jednakowe dla wszystkich modeli będą litery QX opatrzone stosowną liczbą. Mniejszy EX (EX25, EX35, EX37, EX30d) będzie nosił oznaczenie QX50, a większy FX (FX35, FX37, FX50, FX30d) zaś QX70. Oferowane wyłącznie w USA modele JX35 i QX56 zostaną przechrzczone odpowiednio na QX60 i QX80.

Infiniti podkreśla, że litera Q obecna w oznaczeniu wszystkich modeli wg nowej nomenklatury, odnosi się do pierwszego modelu Q45. Pierwszym modelem noszącym nowe imię będzie następca linii G, czyli Q50.

>>> Infiniti - ogłoszenia <<<

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.