Captur - crossover Renault

Do sieci przeciekły szkice patentowe nowego crossovera marki Renault. Jego konstrukcja oparta jest na nowym Clio

Wyścig w klasie niedużych crossoverów trwa w najlepsze. Po Toyocie Urban Cruiser, Nissanie Juke'u i Oplu Mokka inni producenci robią wszystko, by wykroić sobie jak największy kawałek rynkowego tortu. Ford sprowadzi do Europy model EcoSport, Peugeot pokazał już koncept 2008, Volkswagen pracuje nad nieco mniejszym modelem Taigun, a Fiat nad kolejną pięćsetką, czyli modelem 500X. Renault nie mógł odpuścić i też szykuje samochód tej klasy. Już wiadomo, że będzie nosił nazwę Captur i skorzysta z platformy i podzespołów modelu Clio.

Renault przygotowywał się do stworzenia takiego auta dość długo. Prototyp pokazano w marcu 2011 roku podczas salonu w Genewie. Być może także w Genewie, ale 2013 roku zobaczymy finalną wersję produkcyjną. Jego wygląd jest znany dzięki szkicom patentowym. Widać duże podobieństwo Captura do Clio, co akurat można uznać za zaletę.

O stronie technicznej wiadomo niewiele. W prototypie sprzed niemal dwóch lat pod maską pracował nowy silnik wysokoprężny 1.6 uzyskujący dzięki doładowaniu moc 160 KM. Jest to mocniejsza odmiana jednostki 1.6 dCi 130 stosowanej w Nissanie Qashqai. Jest więc szansa, że dCi 160 zadebiutuje w Capturze zastępując powoli jednostki 2.0 dCi 150.

>>> Renault Clio - ogłoszenia <<<

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.