Finaliści Car i Truck Of The Year

Znani są już finaliści Nothy American Car Of The Year i Truck Of The Year. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w Detroit

Nawet 50 dziennikarzy motoryzacyjnych co roku wybiera najlepszy samochód i najlepszą ciężarówkę (wchodzą w to SUV-y, pickupy i auta dostawcze) na nadchodzący rok. Zasady podobne jak w europejskiej odsłonie konkursu COTY, ale zgoła inne wybory.

Car Of The Year

W trójce finalistów znalazły się dwa bestsellery klasy średniej: Ford Fusion i Honda Accord oraz nadzieja Cadillaca na dobry zarobek, model ATS. Ten ostatni przypadek jest ciekawy. Awans Cadillaca do pierwszej trójki nie był by niczym dziwnym, gdyby nie fakt, że do finału nie zakwalifikowało się BMW serii 3. Testy porównawcze tych samochodów przeprowadziły m.in. dwa najbardziej liczące się czasopisma motoryzacyjne w USA, Motor Trend i Road&Track . W obydwu BMW (328i) wygrało z Cadillakiem ATS (2.0T). Kolejni przegrani to bliźniaki Scion FR-S / Subaru BRZ i bazująca na Camry Toyota Avalon.

Truck Of The Year

Finaliści w kategorii "ciężarówek" to trzy indywidualności. Ford C-Max, Mazda CX-5 i Ram 1500 - każdy z nich pochodzi z innego segmentu, więc klienci już mają podpowiedź co kupić w nadchodzącym roku. Z dalszej walki odpadły BMW X1, Ford Escape i Infiniti JX.

Zwycięzców w obydwu kategoriach poznamy podczas salonu samochodowego NAIAS (North American International Auto Show), który odbędzie się w Detroit w dniach 14-27 stycznia 2013 roku.

>>> Ford Mondeo - ogłoszenia <<<

Więcej o:
Copyright © Agora SA