Skoda Octavia RS - tak wygląda

Jak wygląda nowe wcielenie Octavii, wszyscy już wiemy. Oblicze sportowej odmiany z dopiskiem RS, producent zamierzał - przynajmniej na jakiś czas - zachować w tajemnicy. Nie udało się

Fabryczni tunerzy - Skoda RS

Na trop usportowionej Octavii wpadła ekipa z autoforum.cz . Okazuje się, że producent omyłkowo opublikował zdjęcia auta w konfiguratorze znajdującym się na stronie internetowej. Ktoś ze Skody musiał się szybko zorientować, bo chwilę później portal miał "problemy natury technicznej". Kilka zdjęć udało się jednak ściągnąć.

Jakość zdjęć, mówiąc delikatnie, nie powala. Jest jednak na tyle dobra, że można wychwycić elementy, które odróżniać będą sportową Octavię od bardziej leniwych wersji modelu. Styliści przygotowali dla dużego RS-a zupełnie nowy przedni zderzak z LED-owymi światłami do jazdy dziennej, listwy ochronne na drzwiach, tylny zderzak z dyfuzorem i zintegrowanymi z nim dwiema końcówkami wydechu, subtelną lotkę na klapie bagażnika oraz aluminiowe felgi o nowym wzorze. Auto wyróżnia się również za sprawą czerwonych zacisków hamulcowych oraz czarnych nakładek na lusterka boczne.

>>> Ceny nowych aut Skody niskie nie są. A używanych? Tu je sprawdzisz <<<

Nie wiadomo, jaki silnik trafi pod maskę gorącej Octavii. Najprawdopodobniej auto otrzyma mocny wariant 2-litrowego TSI, znanego z szóstej generacji Volkswagena Golfa GTI (tam oferuje 210 KM), a dla zwolenników jednostek wysokoprężnych będzie silnik z niemieckiego kompaktu z dopiskiem GTD, czyli 170-konne 2.0 TDI.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.