Odświeżony Mercedes Klasy E oficjalnie | Galeria

Wczoraj przeciek, dziś już oficjalna galeria zdjęć i filmy. Oto odświeżony Mercedes klasy E w pełnej krasie. Co nowego?

Wydajna, inteligentna i atrakcyjna - takimi epitetami Mercedes określa odświeżoną klasę E. Rozłóżmy hasło na czynniki pierwsze.

Wydajna

Wydajność najlepiej zmierzyć osiągami silników. Pod tym względem nowości nie zabrakło. Są nimi 4-cylindrowe benzyniaki BlueDIRECT z bezpośrednim wtryskiem oraz V-szóstki BlueDIRECT z podwójnym doładowaniem. Obie jednostki spełniają już normę Euro VI, która zacznie obowiązywać od 2015 roku. Cała gama silnikowa wygląda następująco:

MercedesMercedes Mercedes

MercedesMercedes Mercedes

*W nawiasach umieszczono wyniki osiągane przez odmianę kombi

Inteligentna

Inteligencją samochodu zwykło się nazywać systemy, które znajdują się na jego pokładzie. Pod tym względem nowości również nie brakuje. Lista "wspomagaczy" zwiększających bezpieczeństwo - jak to w klasie premium - jest bardzo długa. Znajdują się na niej m.in. system wykrywający pieszych i uruchamiający automatyczne hamowanie, system mierzący prędkość pojazdu zbliżającego się do tyłu klasy E, który włącza światła awaryjne, jeśli wykryje możliwość kolizji, system umożliwiający automatyczne parkowanie i wiele, wiele innych.

Atrakcyjna

Odświeżona klasa E będzie dostępna w dwóch wersjach stylistycznych. Pas przedni najbardziej odczuł liftingowe zmiany. Limuzyna Mercedesa nie jest już "okularem", choć spod kloszy wciąż wyłania się czworo oczu, zarysowanych charakterystycznym ułożeniem diod LED. Odmiana standardowa i linia Elegance otrzymały klasyczny wlot powietrza z trzema poprzeczkami i gwiazdą na masce. Linię Avangarde wyróżnia sportowa osłona chłodnicy z centralnie umieszczoną gwiazdą. Tył też nabrał nowego kształtu. Modyfikacje dosięgnęły zderzak i lampy. Diody ułożono horyzontalnie, co poszerza sylwetkę.

Co sądzicie o nowej E-Klasie? Zapraszamy na forum. Zachęcamy też do dyskusji na Facebooku .

Zobacz wideo
Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA