Nowa Skoda Octavia - bez kamuflażu

Nasz wysłannik bierze właśnie udział w statycznej prezentacji nowej Skody Octavii. "Na gorąco" przesłał nam kilkanaście zdjęć auta pozbawionego kamuflażu

W wizytą w Muzeum Skody | Galeria

Zdjęcia nowej Octavii krążą po sieci od kilku dobrych miesięcy. Zawsze jednak - nie licząc dwóch zdjęć, zrobionych telefonem komórkowym na ulicach Chile - auto było zakryte, przynajmniej częściowym, kamuflażem. Kilka dni temu, Skoda regularnie ujawniała co prawda kolejne oficjalne zdjęcia, ale widoczne były na nich jedynie detale. Dziś możecie już podziwiać auto w całej okazałości.

Co dziś wiadomo o nowej generacji Octavii? Wiemy, że zbudowano je na platformie MQB, którą do tej pory wykorzystano w nowej generacji Audi A3, Seata Leona i Volkswagena Golfa. Wiemy też, że popularna Skoda znacznie urosła - mierzy 466 cm długości, a rozstaw osi zwiększył się do 269 cm. Wszystko po to, by uniknąć konkurencji z innym nowym modelem Skody - Rapidem (zobacz też: Skoda Rapid - test | Pierwsza jazda ). Z tego samego względu, Octavia może pochwalić się znacznie bogatszą niż do tej pory listą wyposażenia. Podstawowym silnikiem będzie turbodoładowany silnik 1.2 TSI o mocy 85 koni mechanicznych. Podczas statycznej prezentacji dowiedzieliśmy się też, że nowa Octavia sporo schudła (ok. 100 kilogramów).

Bardziej szczegółowego sprawozdania możecie spodziewać się już w najbliższych dniach, ale już dziś, zanim w sieci pojawią się oficjalne zdjęcia, zapraszamy do naszej galerii nowej Skody Octavii .

Niemieckie ceny nowej Skody poznamy jeszcze w grudniu, na polskie będziemy musieli poczekać do marca. Wtedy właśnie, podczas targów w Genewie, nowa Octavia będzie miała swoją światową premierę. Do polskich salonów, auto trafi wiosną przyszłego roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Skoda Rapid - test | Pierwsza jazda

Co łączy Polaków i Rosjan? Miłość... do Skody

Prześwietlamy ceny | Skoda

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.