Chevrolet Malibu będzie ładniejszy

Już w przyszłym roku Chevrolet zmieni wygląd swojej limuzyny klasy średniej upodabniając ją do nowszych modeli, jak choćby Impala. Powód to słabe wyniki sprzedaży Malibu

Chevrolet Malibu LTZ 2.0D | Pierwsza jazda

Coraz więcej producentów ma problemy ze sprzedażą swoich klasycznych modeli klasy średniej. Renault Latitude spokrewnione z Laguną zalega w salonach, sama Laguna także spotyka się z coraz mniejszym zainteresowaniem . Globalne i oczekiwane z niecierpliwością Suzuki Kizashi okazało się w wersji produkcyjnej tak przeciętne, że firma ma teraz poważny problem. Klapa Kizashi zmusiła ją do opuszczenia rynku amerykańskiego. Kolejną porażkę zaliczyło GM, którego Malibu zostało źle przyjęte nawet w rodzimych Stanach Zjednoczonych. Prawdopodobną przyczyną było oferowanie go na samym początku tylko w wersji hybrydowej, która dodatkowo nie została dobrze przyjęta przez tamtejszych dziennikarzy.

Chevrolet nie zamierza się poddawać. Kluczem do sukcesu ma być zmiana wizerunku modelu poprzez zmianę wyglądu. Malibu ma upodobnić się do większej Impali i SUV-a Traverse. Dan Akerson, CEO w GM powiedział Automotive News, że zmiany nie będą duże, gdyż to wciąż dobry samochód. Zmodyfikowane Malibu zostanie pokazane w przyszłym roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowy Jork 2012 | Chevrolet Impala

Chevrolet Malibu od 86 990 zł

Chevrolet - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.