Mazda stworzy konkurenta Juke'a

Rynek małych crossoverów ma duży potencjał. Przynajmniej do takiego wniosku doszli w Maździe i planują model mniejszy od ciepło przyjętego CX-5

Mazda CX -5 - test | Pierwsza jazda

Mazda, kiedy jeszcze należała do imperium Forda produkowała SUV-y oparte na amerykańskich konstrukcjach swojego właściciela. Ale dopiero seria oznaczona literami CX odniosła sukces i to globalny. Zapoczątkowały go dwa modele pokazane w 2007 roku: CX-7, który był sprzedawany na całym świecie i CX-9 stworzony głównie z myślą o rynku amerykańskim (przez chwilę był oferowany także w Polsce). Ale rynek europejski domagał się mniejszych modeli. Odpowiedzią na te potrzeby jest kompaktowy model CX-5 pokazany we Frankfurcie w 2011 roku. W Polsce jego ceny są dość wysokie, ale w Europie cieszy się sporym zainteresowaniem.

Mazda postanowiła pójść za ciosem i stworzyć jeszcze mniejszy model. Najbardziej prawdopodobnie będzie nosić nazwę CX-3, a bazą będzie miejska Mazda 2. Pod maską mogą pracować silniki: benzynowy 1.3 turbo i 1.6 turbodiesel. Napęd obu osi, jeśli w ogóle się pojawi, będzie oferowany na życzenie w najbogatszych specyfikacjach, podobnie jak to ma miejsce w konkurencyjnym Nissanie Juke. Jednak w tym segmencie nie cieszy się on dużą popularnością.

Mazda CX-3 spodziewana jest w 2014 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Mazda CX-9 po faceliftingu

Koniec Mazdy CX-7

Mazda CX-7 - atrakcyjny crossover z drugiej ręki

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.