BMW serii 4 - na to czekali fani marki

To na razie wersja koncepcyjna, ale bardzo, bardzo mocno zbliżona do tej, która trafi do salonów BMW. ?Czwórka? to coupe pełną gębą o bardzo dynamicznym wyglądzie i z luksusowym wnętrzem. Oto jej pierwsze zdjęcia

"Czwórka" Coupe to nie "trójka" pozbawiona drzwi i lekko skrócona. To auto o wyglądzie rasowego coupe, narysowane na nowo, które zasługuje na wyraźne oddzielenie go - poprzez nazwę - od najmniejszej bawarskiej limuzyny, z którą dzieli płytę podłogową. Idealne proporcje, które do niedawna były domeną Audi, za sprawą serii 4 stają się też mocną bronią w rękach BMW. "Czwórka" ma coś jeszcze - powyginaną w fantazyjny sposób karoserię z odważnymi przetłoczeniami, która z każdej strony przywodzi na myśl jedno słowo - coupe.

Już wiadomo, jak będzie wyglądało BMW 3 GT

Przyglądając się "czwórce" trudno nie odnieść wrażenia, że projektanci chcieli zaadaptować tylny zderzak do przedniej części auta. O ile z tyłu wygląda on bajecznie (ciężko znaleźć drugie auto, którego końcówki układu wydechowego w tak przyjemny dla oka sposób komponują się ze zderzakiem, będąc jakby jego integralną częścią), o tyle z przodu już nie do końca. Wizualnie poszerza auto, co w przypadku coupe powinno się podobać, ale połączenie płaskich, poziomych reflektorów z wlotami powietrza o zbliżonym kształcie, owocuje wrażeniem nadmiernego spłaszczenia. Przedni zderzak wersji produkcyjnej mógłby wyglądać nieco inaczej.

W środku jest luksusowo, elegancko, a różnice między "czwórką" i "trójką" najpewniej ograniczą się jedynie do pozycji za kierownicą.

Gama silnikowa pozostaje jeszcze tajemnicą, ale można się spodziewać, że pod maskę serii 4 trafią te same silniki, które dziś można spotkać w "trójkach". Możliwe, że BMW zaaplikuje im kilka dodatkowych koni, by podkreślić charakter modelu. W planach Bawarczyków znajdują się też odmiana Gran Coupe oraz M4. Premiera "koncepcyjnej czwórki" odbędzie się za kilka tygodni na Salonie Samochodowym w Detroit.

ZOBACZ TAKŻE:

BMW 320i za jednego dolara

G-Power M5 Hurricane RRs - mocniejszych nie ma

Prawie jak Zagato Roadster - ile kosztuje używane BMW Z4?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.