BMW do serwisów

Niektóre egzemplarze modeli X5 i X6 mogą mieć problem z układem kierowniczym. W Polsce awarią zagrożonych jest 2,7 tys. samochodów

BMW powiadomiło Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre egzemplarze modeli X5 (E70) i X6 (E71), wyprodukowane w Niemczech, mogą nie być bezpieczne dla użytkowników. Fabryczna usterka może dotyczyć 2 697 aut, których właściciele zostaną zaproszeni na bezpłatną wizytę w serwisie

Na stronie UOKIK czytamy - W niektórych samochodach egzemplarzach ww. modeli trzpień gwintowany, na którym umieszczona jest rolka prowadząca paska wielorowkowego napędu alternatora, może w trakcie eksploatacji ulec zużyciu. W rezultacie może dojść do jego złamania i utraty napędu przez pasek wielorowkowy. Może to skutkować brakiem napędu pompy wspomagania układu kierowniczego.

Mówiąc najprościej - usterka może doprowadzić do do utraty wspomagania kierownicy. Układ kierowniczy będzie jednak działał (będzie jedynie pozbawiony wspomagania).

Informacji związanych z kampanią serwisową udziela BMW Vertriebs GmbH Oddział w Polsce (adres: al. Armii Ludowej 26, 00-609 Warszawa, tel. 22 579 88 00, faks 22 579 88 02).

Tutaj znajduje się lista numerów VIN objętych kampanią naprawczą samochodów.

ZOBACZ TAKŻE:

Kiedyś luksus dla najbogatszych, dziś "piątkę" można mieć za 15 tys. zł

25 lat BMW V12

Mamy pierwsze zdjęcia BMW 3 GT!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.