Salon Los Angeles 2012 | Premiery

W słonecznej Kalifornii rozpoczął się salon samochodowy. Nie obfituje w spektakularne nowości, ale odbędzie się tam kilka światowych premier wartych uwagi

Kalifornia to najbardziej na świecie nastawiony na ekologię w motoryzacji skrawek ziemi. Nie dziwi więc, że jest kilka premier samochodów elektrycznych. Fiat kontynuuje swoją ekspansję w USA za pomocą 500e, który ma być oferowany jedynie w Kalifornii. Jego konkurentem będzie elektryczny Spark, którego silniki generują aż 130 KM. Na deser miłośnicy jeżdżących mikserów będą mogli zobaczyć trzydrzwiowy prototyp BMW i3.

Honda po roku od debiutu Civica pokaże jego zmodyfikowaną wersję. Nie chodzi o to, że ten model się zestarzał, ale o poprawki obiecane przez producenta po fatalnych wynikach testów w amerykańskiej prasie branżowej. Z kolei Toyota i Subaru pokażą nowe wcielenia popularnych SUV-ów: Rav4 i Forestera.

W Los Angeles jest też miejsce na samochody sportowe. Światło dzienne ujrzą m.in. Porsche Cayman, Jaguar XFR-S, Aventador LP700-4 Roadster, czy odświeżony Nissan GT-R.

NOWOŚCI SALONU W LOS ANGELES 2012:

ZOBACZ TAKŻE:

Dartz iTempter - Mercedes (bez) klasy G

500 koni w Passacie CC

Marzysz o używanym Porsche? Tu znajdziesz sporo ofert

Więcej o: