Szwajcaria: więzienie za szybką jazdę

W Szwajcarii mandaty za przekroczenie dopuszczalnej prędkości są wysokie, ale najwyraźniej niewystarczające. Od 1 stycznia 2013 szybka jazda będzie tam zagrożona karą więzienia

Top 10 | Rekordy prędkości

Mandaty karne za przekroczenie prędkości są w Szwajcarii bardzo wysokie, zwłaszcza jak na nasze zarobki. Nałożona kara może zburzyć niejeden domowy budżet Kowalskiego na wiele miesięcy. Czy sami Szwajcarzy mają lżej? Nie do końca. Mandaty w kraju mlecznej czekolady są uzależnione od dochodu "pirata drogowego", a rekord to ponad milion euro (później złagodzony) dla pewnego pechowego Szweda.

Władze Szwajcarii doszły do wniosku, że wysokie mandaty to za mało i postanowiły wsadzać kierowców o ciężkiej nodze do więzienia.

Ograniczenie: 30 km/h, prędkość zmierzona: 70 km/h lub więcej (strefa zamieszkania) Ograniczenie: 50 km/h, prędkość zmierzona: 100 km/h lub więcej (strefa zabudowana) Ograniczenie: 80 km/h, prędkość zmierzona: 140 km/h lub więcej (strefa niezabudowana) Ograniczenie: 120 km/h, prędkość zmierzona: 200 km/h lub więcej (droga szybkiego ruchu)

Przekroczenie powyższych limitów zagrożona jest karą od roku do czterech lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TAKŻE:

Prędkość zabija

361,92 km/h - polski rekord prędkości

Renault Megane - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.