Najbardziej awaryjne auta ostatnich piętnastu lat

Dwa dni temu zaprezentowaliśmy listę dziesięciu najmniej awaryjnych aut ostatnich 15 lat. Dziś przyszła pora na samochody, których eksploatacja - ze względu na ich awaryjność - jest najbardziej kosztowna

Najbardziej niezawodne auta ostatnich 15 lat

Lista powstała na podstawie wyników analizy, jaką przeprowadziła firma Warranty Direct. Z okazji swoich 15. urodzin, zestawiła ona 200 tys. aktualnych i wygasłych polis przy pomocy narzędzia, jakim jest indeks niezawodności. Dzięki temu udało się stworzyć listę 10 najmniej awaryjnych aut w ostatnich 15 latach (zobaczysz ją po kliknięciu w obrazek po prawej stronie), którą prezentowaliśmy dwa dni temu. Na tej samej zasadzie stworzono ranking najbardziej awaryjnych samochodów.

Obecność niektórych modeli na liście najczęściej psujących się aut jest sporym zaskoczeniem, ale pamiętajmy, że użyty w badaniu wzór nie brał pod uwagę jedynie częstotliwości awarii, ale również średni wiek, przebieg oraz koszty napraw. Ten ostatni czynnik tłumaczy, dlaczego zestawienie składa się prawie wyłącznie z aut marek premium.

Oto dziesięć najbardziej awaryjnych samochodów ostatnich 15 lat:

Źródło: Warranty Direct

ZOBACZ TAKŻE:

Szukasz używanego samochodu? Tu go znajdziesz

Te modele są odporne na kryzys

Najczęściej kradzione auta w Polsce to...

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.