Lancer mistrzem niezawodności

Mitsubishi Lancer zostało uznane przez specjalistów z firmy Warranty Direct za najbardziej niezawodny model ostatnich 15 lat

Obchodząca 15 urodziny firma poddała analizie ponad 200 tys. aktualnych i wygasłych polis przy pomocy narzędzia, jakim jest indeks niezawodności. Mitsubishi Lancer wyprzedził między innymi wszystkich japońskich konkurentów produkowanych przez firmy Honda, Mazda, Toyota, Nissan czy Suzuki.

Indeks niezawodności Warranty Direct do oceny ponad 450 modeli wykorzystuje skomplikowany wzór uwzględniający takie czynniki, jak częstotliwość awarii, koszty napraw oraz średni wiek i przebieg pojazdu. Ostatnimi laty indeks zdominowały modele z Japonii i innych krajów Dalekiego Wschodu. W pierwszej dziesiątce znalazło się tylko jedno auto europejskie: Mercedes E klasy.

W badaniu zwyciężył Mitsubishi Lancer, produkowany w latach 2005-2008. W dwunastomiesięcznych cyklach przeglądowych zanotowano usterki w jednym na dziesięć egzemplarzy. Dwie trzecie awarii dotyczyło osi kół i pozostałych elementów układu zawieszenia.

TOP 10 | najbardziej niezawodne modele (1997-2012) wg Warranty Direct

źródło: reliabilityindex

ZOBACZ TAKŻE:

Pajero Sport w polskiej ofercie?

Mitsubishi Outlander od 98 990 zł

Mitsubishi Lancer - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.