Peugeot 3008 po faceliftingu

Podczas rozpoczynającego się właśnie salonu samochodowego w Kantonie, zadebiutował odświeżony Peugeot 3008. W sieci pojawiły się też pierwsze oficjalne zdjęcia francuskiego crossovera

Nowa twarz Peugeota. Wszystko zaczęło się od tego prototypu

Zmiany widoczne są już na pierwszy rzut oka. 3008 otrzymało zupełnie nowy pas przedni, którego wygląd upodabnia crossovera do najnowszych modeli ze stajni Peugeota. Dzięki charakterystycznemu, trapezoidalnemu grillowi, wyciągniętym ku tyłowi reflektorom i mocno zaakcentowanym światłom przeciwmgłowym, auto prezentuje się bardziej apetycznie od obecnie sprzedawanej wersji. Czujny obserwator zauważy też, że nieco inaczej poprowadzona jest chromowana ramka wokół okien, szczególnie w w okolicach pierwszego i trzeciego słupka. Styliści lekkiemu retuszowi poddali również tylne lampy.

Obecnie auto debiutuje w Chinach, do europy powinno zawitać niebawem. Być może Peugeot zaprezentuje tu swojego odświeżonego crossovera już podczas grudniowych targów w Bolonii. Póki co, nie wiemy nic o ewentualnych zmianach na liście dostępnych silników. Prawdopodobnie, nie ulegnie ona zmianie. Do wyboru będą więc dwie jednostki benzynowe (1.6 VTi 120 KM i 1.6 THP 156 KM) oraz dwa turbodiesle (1.6 HDI 112 KM i 2.0 HDI 150 KM).

ZOBACZ TAKŻE:

Używany Peugeot 3008 za połowę ceny nowego

Peugeot 3008 2.0 HDi | Długi dystans

Peugeot 3008 HYbrid4 - test | Pierwsza jazda

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.