Audi Q8 - kolejny SUV w stylu coupe

Nowy SUV Audi otrzymał już zielone światło. Za kilka lat do gamy dołączy Q7 w stylu coupe, czyli model Q8, który powalczy z BMW X6

Audi SQ5 TDI Exclusive Concept

Na razie o samochodzie wiadomo niewiele. Pewne jest, że Q8 powstanie na przedłużonej platformie MLB, na której bazować będzie również nowa generacja Q7. Lekka płyta podłogowa pozwolić zrzucić nieco kilogramów (300 kg w porównaniu z obecną generacją modelu). "Styl coupe", o którym mówi się przy okazji opisu Q8, nie przejawi się poprzez trzydrzwiowe nadwozie. Niemcy postawią na nieco bardziej praktyczną, pięciodrzwiową karoserię z wyraźnie opadającą linią dachu, jak to ma miejsce w BMW X6.

Jeżeli chodzi o napęd nowego SUV-a Audi, na razie nie ma potwierdzonych konkretów. Spekuluje się na temat układów hybrydowych oraz jednostek V6 i V8. Wśród niepotwierdzonych doniesień pojawia się też wzmianka o 550-konnej jednostce, która miałaby napędzać ewentualną odmianę RS.

Na bardziej szczegółowe informacje trzeba jeszcze poczekać. Choć przyszła produkcja nowego SUV-a została już potwierdzona, to nie należy się go spodziewać przed 2016, a może nawet 2017 rokiem.

ZOBACZ TAKŻE:

Audi nie tylko dla bogaczy. Zobacz, co można mieć w cenie od 5 tys. do 10 tys. zł

Prześwietliliśmy ceny wszystkich modeli Audi. Oto rezultat

Tak wygląda nowe Audi S3

Więcej o:
Copyright © Agora SA