Przyszłość Alfy Romeo nabiera kształtów

Najważniejsza informacja dla prawdziwych "Alfisti": Alfa Romeo pozostanie w rękach koncernu Fiata. Sergio Marchionne zdradził też nieco szczegółów odnośnie przyszłych modeli tej marki

Po zaprzestaniu produkcji modeli Brera i Spyder w 2010 roku i 159 w 2011 Alfie Romeo pozostały w ofercie jedynie małe auta, Giulietta i MiTo. Kiedyś najmniejsze modele były jedynie uzupełnieniem oferty, dziś marka zawdzięcza im swoje istnienie. Na szczęście Fiat ma plany rozwoju dla Alfy.

Alfa Romeo Orazio Satta

Sergio Marchionne, CEO koncernu Fiat potwierdził, że trwają prace nad następcą modelu 159, który w końcu ma otrzymać historyczną nazwę Giulia (zastanawiano się nad tym już przy modelu 156). Najwyraźniej Fiat nie spodziewał się, że zainteresowanie 159-ką stopnieje do tego stopnia, że produkcję trzeba będzie wstrzymać po sześciu latach.

O nowej Giulii wiadomo niewiele. Prawdopodobnie będzie mieć przedni napęd, obie osie mają być napędzane opcjonalnie. Marchionne powiedział w wywiadzie dla Automotive News , że nowy model będzie produkowany we Włoszech i ma walczyć o rynek globalny. Debiut spodziewany jest w 2014 roku.

Kolejny krok ma zacieśnić współpracę Alfy Romeo z Maserati. Na wspólnej płycie podłogowej powstanie duża, tylnonapędowa limuzyna, której produkcją zajmie się Maserati. Sergio Marchionne nie nastawia się na ogromny sukces komercyjny. Wygląda więc na to, że następca Alfy Romeo 166 będzie mieć za zadanie przyciąganie do salonów nowych klientów (tzw. hallo car), którzy i tak w większości zadowolą się modelem Giulia. Dla Maserati odwrotnie. Ghibli, jak samochód prawdopodobnie zostanie ochrzczony, ma znacząco zwiększyć sprzedaż marki.

Szef Fiata nie potwierdził, że Alfa Romeo prowadzi prace nad własnym crossoverem, ale ciągnięty za język zdradził, że gdyby taki samochód powstał, byłby duży i produkowany we Włoszech.

Sergio Marchionne jednoznacznie zaprzeczył planom sprzedaży marki Alfa Romeo koncernowi Volkswagena stwierdzając, że nie miałby w tym żadnego interesu.

ZOBACZ TAKŻE:

Alfa Romeo szykuje konkurenta dla BMW serii 3

Nowe szczegóły na temat nowego roadstera Alfy Romeo

Alfa Romeo Giulietta - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.