Pajero Sport w polskiej ofercie?

W najbliższy weekend, 17-18 listopada podczas wystawy 4x4 Offroad Show Mitsubishi zaprezentuje klientom model Pajero Sport. Celem prezentacji jest zbadanie zainteresowania polskich klientów tym samochodem

Mitsubishi Pajero Sport nie jest niczym nowym. Koncepcja pojazdu jest dość stara i zakłada budowę stosunkowo niedrogiej terenówki przy wykorzystaniu podwozia popularnego pickupa. W przypadku Mitsubishi Pajero Sport bazą jest L200. Pierwsza generacja Pajero Sport pojawiła się w 1996 roku równolegle z bliźniaczym pickupem. Obecna generacja L200 zadebiutowała w 2005 roku, ale firma zwlekała z opracowaniem nowego Sporta. Światło dzienne ujrzał dopiero w 2008 roku.

Po czterech latach od debiutu Mitsubishi szuka dla Pajero Sport nowych rynków zbytu. Przypomniano sobie o Europie, gdzie oferowano poprzednią generację. Jeśli klienci wyrażą zainteresowanie tym modelem, jest szansa na wprowadzenie tego modelu na polski rynek.

Mitsubishi Pajero Sport to samochód terenowy o konstrukcji ramowej, napędem na obie osie Super Select 4WD, przeznaczony do ciężkiej pracy. Pod maską w wersji europejskiej pracuje silnik wysokoprężny 2.5 DI-D o mocy 178 KM i momencie 350 Nm. Współpracuje on ze skrzynią ręczną o piciu przełożeniach, lub automatyczną INVECS-II z sekwencyjnym trybem sportowym.

Jedyną okazją do zapoznania się z tym samochodem będzie wystawa 4x4 Offroad Show Poland 2012, która odbędzie się w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ulicy Marsa 56C w Warszawie w sobotę 17 listopada (10.00-18.00) i niedzielę 18 listopada (10.00-17.00).

>>> Mitsubishi Lancer - a może używany? <<<

Czy Mitsubishi powinno wprowadzać Pajero Sport na polski rynek? Zapraszamy do udziału w sondażu.

ZOBACZ TAKŻE:

Mitsubishi Outlander od 98 990 zł

Mitsubishi ASX po modernizacji

Czy Pajero Sport przyjmie się na naszym rynku?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.