Ford Figo - zalotna Fiesta

Jak wyglądałaby poprzednia generacja Fiesty, gdyby Ford wciąż ją produkował? Cóż, produkcja wciąż trwa, a auto wygląda tak

Ford Figo - galeria

Ford Figo (Indie, RPA), zwana też Ikon (Meksyk) to pomysł Forda na zaoferowanie taniego modelu na rynkach wschodzących. Auto bazuje na Fieście poprzedniej generacji, która w Europie była oferowana w latach 2002-2008. Samochód, po czterech latach po zniknięciu z naszych salonów przeszedł kolejną kurację odmładzającą. Przód Figo przypomina model Ka, z tyłu zaproponowano nowe lampy. Jedynie profil auta zdradza jego korzenie.

Pod maską pracują różne silniki, w zależności od rynku. W Indiach Ford Figo ma mały silnik benzynowy 1.2 Duratec, a w opcji oferowany jest Diesel 1.4 Duratorq. W RPA gama silników jest podobna, ale benzyniak ma większą pojemność (1.4). W Meksyku wyboru nie ma, Ikon napędzany jest jedynie "dużym" motorem 1.6 Duratec.

Poprzednia Fiesta nie grzeszyła urodą, ale może Ford powinien pomyśleć o tanim aucie, które mogłoby zagrozić Dacii Sandero - jak myślicie? Zapraszamy do udziału w sondażu.

ZOBACZ TAKŻE:

Prawie nowa Fiesta

Gymkhana 5 - Ken Block znów szaleje | Wideo

Ford Fiesta - ogłoszenia

Czy stara Fiesta powinna być oferowana w Polsce?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.