Nowe Subaru Forester w pełnej krasie | Galeria

W połowie października opublikowaliśmy pierwsze - jeszcze nieoficjalne - zdjęcia nowego Forestera. Dziś najmłodsze dziecko Subaru prezentuje się na oficjalnych fotkach i po raz pierwszy zaprasza do swojego wnętrza

Subaru Forester vs Honda CR-V - test wideo

Patrząc na oficjalne zdjęcia nowego Forestera, od razu przychodzi na myśl znany już model XV. Pasy przedni i tylny są "surowe", kanciaste, co nadałoautu  bardziej offroadowego charakteru. Najnowsze dziecko japońskiej marki wygląda jak SUV z terenowym zacięciem (bardziej terenowym niż większość przedstawicieli tej grupy aut). Wnętrze to wręcz kopia wspomnianego XV.

Nie tylko stylistycznie, ale i mechanicznie, nowy Forester czerpie garściami od swojego mniejszego brata - powstał na zmodyfikowanej płycie XV. Tę samą platformę wykorzystuje najnowsza Impreza. Najnowszy Forester jest znacznie większy od swojego poprzednika. Mierzy 4 595 mm długości (+35 mm), 1 795 mm wysokości (+15 mm) i 1 695 mm szerokości (+ 20 mm). Wyraźnie wzrosła też odległość pomiędzy osiami, która wynosi teraz 2 640 mm. To o 25 mm więcej niż w poprzedniku. Powinni to docenić szczególnie pasażerowie zajmujący miejsca w drugim rzędzie siedzeń.

Nowy Subaru Forester trafi do europejskich salonów w przyszłym roku. Europejska gama silnikowa nie została jeszcze oficjalnie przedstawiona, ale najpewniej nie zabraknie w niej dwulitrowego diesla o mocy 150 KM.

ZOBACZ TAKŻE:

Subaru Forester z 2005 roku za 26 tys. zł

Subaru 2.0 D - test | Za kierownicą

Subaru XV - oficjalne ceny

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.