Ulubione auto używane Polaków: 10-letni Volkswagen z dieslem do 10 tys. zł

Z najnowszego raportu serwisu Autotrader.pl wynika, że ponad połowa Polaków, mających w planach zakup samochodu, szuka auta w wieku od 6 do 15 lat. Okazuje się również, że większym zainteresowaniem cieszą się samochody napędzane gazem niż benzyną. A jaka jest ulubiona marka Kowalskiego?

Ulubione marki

Wrześniowe wyniki raportu znacznie różnią się od lipcowych (znajdziecie je tutaj: Ulubione auto używane Polaków ), choć nie pod wszystkimi względami. Niezmienne pozostają preferencje dotyczące marek, a przynajmniej jeśli chodzi o lidera. Królem wciąż jest Volkswagen, który znalazł się w polu wyszukań 13,2 proc. użytkowników. Zmiana nastąpiła już na drugim miejscu, na które wskoczył Mercedes (7,1 proc. wyszukań). Podium zamknęła Toyota z nieznacznie słabszym wynikiem (7 proc.). Reszta pierwszej dziesiątki wygląda następująco: Audi, Opel, Ford, Fiat, Citroen, Renault, BMW.

Lista najczęściej kradzionych aut w Polsce. Sprawdź przed zakupem swoich czterech kółek

Ulubione silniki

Tu lider wciąż pozostaje ten sam i jest nim silnik wysokoprężny. Diesle stanowiły 34,4 proc. wszystkich wyszukań. Na drugim miejscu znalazła się opcja "benzyna lub gaz" (26,8 proc.). Co ciekawe, pole "gaz" było zaznaczane częściej niż opcja "benzyna" (odpowiednio 23,5 i 15,1 proc.). Najmniejszą popularnością cieszą się w naszym kraju hybrydy, co najlepiej pokazuje symboliczna wręcz liczba wyszukań (0,2 proc.).

Preferowany wiek

We wrześniu użytkownicy serwisu Autotrader.pl najczęściej poszukiwali aut w wieku od 6 do 10 lat. Ta opcja stanowiła aż 33,8 proc. wszystkich wyszukań. Na drugim miejscu znalazł się przedział 11-15 lat (25,6 proc.). Samochody w wieku 4-5 lat stanowiły 17,5 proc. wyszukań. Najmniej popularne okazały się auta starsze niż 20-letnie, choć i tak stanowiły sporą grupę (6,5 proc.).

Preferowana cena

Ta część raportu - oraz duża popularność samochodów napędzanych gazem - najlepiej odzwierciedla sytuację finansową, w jakiej znajdują się Polacy. Kowalski na używane auto chciałby wydać od 5 do 10 tys. zł (22,8 proc.). To i tak znacznie lepiej niż jeszcze w lipcu, kiedy to największa liczba wyszukiwań dotyczyła samochodów w cenie do 5 tys. zł i stanowiła aż 65 proc. wyszukań. To dziś druga pod względem popularności kategoria wiekowa (22,1 proc.). Na trzecim miejscu znalazły się auta w cenie od 15 do 20 tys. zł, a na czwartym od 10 do 15 tys. zł. Samochody, za które trzeba zapłacić więcej niż 100 tys. zł stanowiły zaledwie 0,6 proc. wyszukań.

ZOBACZ TAKŻE:

Ty też szukasz samochodu do 5 tys. zł? To masz szczęście, bo jest w czym wybierać! Stać Cię nawet na Mercedesa

Tych samochodów nie kupują Polacy

Jakie samochody 20 lat temu kochali Polacy? Swoje!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.