Audi zmienia politykę stylistyczną

Więcej techniki w stylistyce i większe zróżnicowanie pomiędzy liniami modelowymi - to podstawowe zmiany, jakie szykują się w polityce stylistycznej Audi

Audi A 3 Sportback

Zaproponować coś nowego, bez łamania tradycji. Taki cel przyświecał opracowaniu nowego języka stylistycznego. Co się zmieni i jakie będą efekty?

Po pierwsze Audi przekonuje, że w nowych modelach będzie więcej techniki w stylistyce. Jeśli zastanawiacie się jak to ma wyglądać, to musicie dokładnie obejrzeć zdjęcia konceptu Crosslane Coupe, który jest pierwszym autem zaprojektowany wg tej zasady. Jeśli nadal niczego nie dostrzegacie, Audi podpowiada: nowy, "trójwymiarowy" grill podkreśla lekkość konstrukcji, a nowe wloty w masce silnika odnoszą się do techniki. Niestety nie bardzo wiemy o jaką technikę chodzi.

Druga zmiana to większe rozróżnienie linii modelowych. Tak więc już nikt nie będzie mylił A6 z S6, A4 z S4, a crossovery i SUVy, czyli wszystko co oznaczone jest literą Q, też otrzyma odrębne motywy stylistyczne.

Trzecia "rewolucja" dotyczy wnętrza. Audi obiecuje, że poszczególne modele będą różnić się w środku na tyle, że patrząc na zdjęcie nikt nie będzie mylił A6 z A8, czy A4 z A6.

>> Hit polskich komisów można kupić już za mniej niż 5 tysięcy złotych <<

Realizacja tych celów bez odchodzenia od tradycji może być trudna. Tradycją Audi jest bowiem to, że wszystkie modele są do siebie niezwykle podobne, zwłaszcza te "sąsiadujące" ze sobą w gamie modelowej.

ZOBACZ TAKŻE:

Audi Crosslane

Audi SQ5 w Paryżu | Wideo

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.