Seat Ibiza Cupra w nowej odsłonie

Seat pochwalił się światu produkcyjną wersją małej Cupry po faceliftingu. Wygląda bardziej drapieżnie i jest szybsza od poprzedniczki

Seat Ibiza po liftingu | Polskie ceny

Nikt nie powinien być zaskoczony wyglądem usportowionej Ibizy. Auta nie sposób bowiem odróżnić od prototypu małej Cupry pokazanego w tym roku w Pekinie. Na tle bardziej spokojnych odmian modelu wyróżnia się natomiast za sprawą ostrzej nakreślonych zderzaków, sporych rozmiarów dyfuzora ze zintegrowanym, centralnie umieszczonym wydechem, czerwonych zacisków hamulcowych i 17-calowych obręczy kół. Sportowa odmiana Ibizy wyposażona jest też standardowo w elektroniczną szperę, obniżone zawieszenie oraz układ ESP z funkcją wspomagania ruszania na wzniesieniu.

Pod maską wciąż pracuje benzynowe 1.4 TSI doprawione kompresorem i turbiną, rozwijające moc 180 koni mechanicznych i 250 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Chociaż na papierze potencjał silnika się nie zmienił, Ibiza Cupra rozpędza się teraz do setki o 0,3 sekundy szybciej (6,9 sek) niż wersja sprzed liftingu. Wzrosła również - o 3 km/h - prędkość maksymalna. Teraz autem można się rozpędzić do 228 km/h. Silnik współpracuje siedmiostopniową skrzynią DSG.

W europejskich salonach Seata, odświeżona Ibiza z dopiskiem Cupra pojawi się na początku przyszłego roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowy Seat Toledo | Galeria

Nowy Seat Leon | Wideo i galeria

Seat Mii Vibora Negra - żmija bez jadu

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.