Salon Los Angeles | Forester po raz czwarty

Do sieci wyciekły pierwsze zdjęcia nowego Forestera. Najwyraźniej firma jest zadowolona z obecnej generacji, gdyż nowa niewiele od niej odbiega. Przynajmniej z wyglądu

Subaru pracuje nad mocniejszą odmianą modelu BRZ

Słoneczne Miasto Aniołów będzie świadkiem debiutu czwartej generacji Subaru Forestera. To już 15 lat obecności dzielnego leśnika na rynku. Trzecia generacja, która zadebiutowała w 2008 roku okazała się całkiem udana. Japończycy nie chcieli więc wyważać otwartych drzwi i czwarte wcielenie wygląda jedynie jak dogłębna modyfikacja poprzedniej. Jednak to nie ten sam samochód. Forester AD 2013 urósł niemal w każdym kierunku. Ma większy o 2,5 cm rozstaw osi (264 cm), jest dłuższy o 3,5 cm (460 cm), szerszy o 2 cm (180 cm) i wyższy o 1,5 cm (170 cm). Jak dotąd nie znamy szczegółów dotyczących miejsca w środku, ale już wiadomo, że pojemność bagażnika wzrośnie z 450 do 505 litrów.

Na razie znana jest podstawowa specyfikacja techniczna na rynek amerykański. W salonach Subaru klienci decydujący się na Forestera będą mieli do wyboru dwa silniki benzynowe. Pierwszy to wolnossące B4 2.5 o mocy 170 KM. Mocniejszą opcją będzie doładowany dwulitrowy bokser osiągający 250 KM współpracujący jedynie z bezstopniową skrzynią CVT.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowy Subaru Forester bez grama kamuflażu

Subaru WRX - więcej szczegółów

Subaru Forester - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.