Renault Fluence ma nową twarz

Kompaktowy sedan Renault zyskał na atrakcyjności. Nowy pas przedni, i tylne światła nadały mu elegancji, ale to nie jedyne nowości

Renault Clio Williams - zapowiedź

Sedany tej wielkości najlepiej sprzedają się w krajach rozwijających się, m.in. w Turcji. Dlatego Renault uznał, że salon w Istambule będzie doskonałą okazja do prezentacji odświeżonego Fluence'a. Model ten, jeśli jeszcze ktoś nie wie, bazuje na Megane, ale utrzymany jest tradycyjnym, nieco zachowawczym stylu.

Nowy pas przedni nawiązuje do najnowszych kreacji Renault, z Clio na czele. Pośrodku grilla dumnie prezentuje się znak firmowy, a poniżej, w zderzaku umieszczono nowe światła LED do jazdy dziennej. W środku pojawiły się nowe zdigitalizowane instrumenty (dotąd były klasyczne), przez co Fluence upodobnił się do Megane. Jak widać na zdjęciach wyższe specyfikacje będą oferowane z systemem Renault R-Link wyposażonym w dotykowy wyświetlacz.

Nowość znajdziemy też pod maską. Jest nią nowy benzynowy silnik 1.6 osiągający 115 KM łączony z bezstopniową skrzynią biegów X-Tronic CVT. Dzięki temu zużycie paliwa wynosi zaledwie 6,4 l/100 km. W przypadku niektórych silników będzie można zamówić nową skrzynię dwusprzęgłową EDC. Produkcja poprawionego Fluence'a rozpocznie się w styczniu przyszłego roku, po czym będzie on trafiał na kolejne rynki.

ZOBACZ TAKŻE:

Elektryczne Renault już w salonach

Renault stworzy markę premium?

Renault Fluence na rynku wtórnym - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.