Mercedes A45 AMG - "maluch" na sterydach

Nowa generacja Klasy A wyrasta na prawdziwy sprzedażowy hit. Od momentu premiery, klienci wprost zasypują Mercedesa zamówieniami. Niebawem chętnych może być jeszcze więcej. W przyszłym roku zadebiutować ma bowiem wersja z dopiskiem AMG

Fabryczni tunerzy | AMG

W sieci pojawiły się właśnie zdjęcia z najmniejszym AMG. Pomijając zakamuflowany przedni zderzak, auto można podziwiać w całej okazałości. Z zewnątrz ekstremalny kompakt Mercedesa wyróżnia się za sprawą dużych, czarnych obręczy kół z polerowanym rantem, nowych zderzaków z dodatkowymi wlotami powietrza oraz polakierowanego na czarno dachu. To jednak drobiazgi w porównaniu z potencjałem jaki kryje się pod atletycznie przystrojonym nadwoziem.

Mercedes A45 AMG napędzany jest turbodoładowaną, czterocylindrową jednostką o pojemności 2 litrów. Mało? Poczekajcie, aż poznacie specyfikacje. Tak się bowiem składa, że inżynierowie ze Stuttgartu wycisnęli z silnika moc 350 koni mechanicznych oraz 450 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jeśli dodamy do tego napęd na cztery koła, dwusprzęgłową, siedmiostopniową skrzynię biegów i sportowo zestrojone zawieszenie dostaniemy auto, które z pewnością napsuje nieco krwi niemieckiej konkurencji - Audi RS3 i BMW M135i.

Małe AMG zadebiutować ma na początku przyszłego roku. Cena? Na rodzimym rynku, auto ma kosztować poniżej 50 tys. euro.

Mercedes A45 AMGMercedes A45 AMG Fot. Mercedes

ZOBACZ TAKŻE:

AMG w zasięgu ręki - używane modele tańsze niż myślisz

Mercedes SLS AMG GT - Mistrz toru

Mercedes SL | 60 lat legendy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.