Skoda Octavia - pierwsze oficjalne zdjęcie

Nową, subtelnie zakamuflowaną, Octavię mogliśmy już podziwiać na kilku amatorskich filmikach. Dziś przyszedł czas na pierwsze oficjalne zdjęcie

Nowa Skoda OctaviaNowa Skoda Octavia Źródło: YouTube.com Nowa Skoda Octavia na kolejnym filmiku

Zdjęcie pojawiło się na stronie portalu autoforum.cz . Niestety, jak na tzw. wyciek przystało, jego jakość jest bardzo kiepska. Pozwala jednak wyłapać zmiany jakie zaszły w nadwoziu popularnej Skody. Te najbardziej rzucające się w oczy to ostrzej nakreślony przód auta, z nowymi reflektorami i zderzakiem z delikatnie zarysowanym spojlerem oraz bardziej zaokrąglony zadek z dużymi lampami. Trzecia generacja Octavii trafi do salonów przed końcem roku. Producent zaprezentuje ją najprawdopodobniej jeszcze w tym miesiącu. Co o aucie wiemy już dziś?

>>> Ceny nowych aut Skody niskie nie są. A używanych? Tu je sprawdzisz <<<

Wiemy, że zbudowano je na platformie MQB, którą do tej pory wykorzystano już w nowej generacji Audi A3, Seata Leona i Volkswagena Golfa. Wiemy też, że popularna Skoda znacznie urośnie. Będzie mierzyć ok. 480 cm długości, a rozstaw osi zwiększy się do 262 cm. Wszystko po to, by uniknąć konkurencji z innym nowym modelem Skody - Rapidem (zobacz też: Skoda Rapid - test | Pierwsza jazda ). Z tego samego względu, Octavia będzie mogła się pochwalić znacznie bogatszą niż do tej pory listą wyposażenia.

ZOBACZ TAKŻE:

Skoda Rapid - test | Pierwsza jazda

Co łączy Polaków i Rosjan? Miłość... do Skody

Prześwietlamy ceny | Skoda

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.