Bugatti pracuje nad nowym Veyronem. 100 km/h w 1,8 sekundy!

Veyron - a dokładnie wersja 16.4 Super Sport - to obecnie najszybsze produkcyjne auto na świecie. Najwyraźniej jednak, dla Bugatti sprint do setki w 2,5 sekundy i prędkość maksymalna 408 km/h to żadne osiągnięcie. Firma już pracuje nad autem z lepszymi osiągami

"Parszywa trzynastka", czyli najmocniejsze auta w polskich salonach

Według Automobile Magazine , nowy Super Veyron zadebiutuje podczas przyszłorocznego salonu we Frankfurcie. W wielkim skrócie, ma to być wersja Super Sport na sterydach. Silnik - wciąż nie jest pewne, czy tylko podkręcona odmiana 8-litrowego W16, czy jednostka o pojemności 9,6 litra - generować ma moc rzędu - uwaga - 1600 koni mechanicznych! Dodatkową poprawę osiągów zagwarantować ma solidne odchudzenie auta. Dziennikarze twierdzą, że ultrasportowa maszyna może ważyć zaledwie 1600 kilogramów. Z takim potencjałem i tak niską masą, auto ma się rozpędzać do setki w zaledwie 1,8 sekundy, a prędkość maksymalna wynosić ma 463 km/h.

Oczami wyobraźni widzimy jak najzamożniejsi tego świata zacierają ręce na myśl o posiadaniu tego cudeńka. Ich z pewnością nie przerazi cena, która oscylować ma w okolicach 2,5 miliona dolarów.

ZOBACZ TAKŻE:

Elektryczne Bugatti o momencie 2200 Nm

Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport Vitesse | Wideo

Bugatti Veyron Vincero, czyli jak poprawić ideał?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.