Rover Mini | Kosztorys napraw

Tak zardzewiałego auta dawno w programie nie oglądaliśmy. Okazało się, że Mini nie ma praktycznie podłogi. Z progami i błotnikami nie było lepiej. Ile kosztowała naprawa tego klasyka?

Mini Morris - samochód używany

W jednym z ostatnich programów "Samochód marzeń - kup i zrób" przyglądaliśmy się renowacji klasyka - Rovera Mini. Ogrom pracy wynikający z jego cokolwiek ciężkiego stanu, przyprawił Adama Klimka z Motorocus.com o zawrót głowy. Zadanie jednak musiało być wykonane zgodnie ze sztuką i po wielu dniach mozolnej rekonstrukcji cel został osiągnięty, co bezapelacyjnie dało się zauważyć w programie.

Prace przy tym, bądź co bądź pięknym aucie polegały głównie na jego demontażu i gruntownych naprawach blacharskich ponieważ korozja popełniła bardzo poważne uszczerbki. Kluczowym dla osiągnięcia maksymalnie dobrego efektu końcowego było lakierowanie całego nadwozia dzięki czemu samochód nabrał blasku właściwego pojazdom zjeżdżającym z taśmy produkcyjnej. Następnie przyszedł czas na precyzyjne złożenie tej brytyjskiej legendy w jedną całość.

Do tej pory w "Samochód marzeń - kup i zrób": BMW E30 Citroen BX GTI Toyota Corolla e90 Jeep Cherokee

Diabeł tkwi w szczegółach, dlatego wymieniono w Mini na nowe chromowane nakładki na zderzaki, obręcze reflektorów zewnętrznych jak i wewnętrznych oraz dachową listwę ozdobną. Wewnątrz kabiny obszyto skórą deskę rozdzielczą, co dodało pojazdowi szyku i elegancji.

Po zmianie przewodów zapłonowych oraz świec pozostało już tylko włożenie nowego akumulatora, co ostatecznie tchnęło nowe życie w kultowy samochód, do tej pory będący marzeniem wielu pasjonatów motoryzacji.

Wykaz części: Chromowane nakładki na błotniki 372 zł Klin szyby przód i tył 56 zł Dachowa listwa ozdobna 60zł Obręcze reflektorów zewnętrznych 48 zł Obręcze reflektorów wewnętrznych 76 zł Obszycie deski rozdzielczej 300 zł Lakierowanie nadwozia 4000 zł Naprawa blacharska 1200 zł Maty wygłuszające 100 zł Świece zapłonowe 60 zł Przewody zapłonowe 85 zł Akumulator 200 zł

Razem: 6557 zł

Patron medialny:

Źródło: Motoricus.com

ZOBACZ TAKŻE:

Najpiękniejsze mini Świata pochodzi z Polski

Jeep nie zaliczył testu łosia | Wideo

"Samochód marzeń - kup i zrób"

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.